شکنجه‌ی شهروند کرمانشاهی و انتقال وی به زندان بندرعباس

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

شکنجه‌ی شهروند کرمانشاهی و انتقال وی به زندان بندرعباس

خبرگزاری هرانا – یک شهروند کرمانشاهی که به اتهام جعل عنوان پلیس از سوی نیروی انتظامی دستگیر شده بود، بعد از چند روز شکنجه به زندان بندرعباس منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «شهرام حسینی» که در سال ۱۳۹۱ هم مدتی را به اتهام سرقت در زندان مرکزی بندرعباس به سر برده بود، به درخواست اداره‌ی مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان هرمزگان در هفته‌ی آخر تیرماه ۱۳۹۶ از سوی ماموران پلیس آگاهی در کرمانشاه بازداشت و سپس به پلیس آگاهی هرمزگان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده‌ی شهرام حسینی، در این رابطه گفت: «پلیس به وی مظنون شده است که جعل عنوان پلیس از سوی او، جهت مقاصد سیاسی هم به کار گرفته شده باشند و به همین علت او در بازجویی‌های اولیه تحت شکنجه قرار گرفته است.»

پلیس، مدعی است که وی از ۳۵ نفر با جعل عنوان پلیس، اقدام به اخذ وجه نقد کرده است. پیش از این سردار عزیزاله ملکی، رئیس پلیس هرمزگان به خبرگزاری‌های دولتی گفته بود: «خطوط تلفن همراه وی که حدود ۱۰ خط هستند، مورد ردیابی قرار گرفته و پلیس او را بازداشت کرده است. مال‌باختگان او شناسایی شده‌اند و مدارک آنان اخذ و پیوست پرونده شده است.»

با وجود انتقال وی به زندان بندرعباس، در حال حاضر پرونده‌ی متهم در شعبه‌ی دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس مطرح و جهت تکمیل تحقیقات و شناسایی شکات در اختیار پلیس است.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s