دست کم سه زندانی در ارومیه و مهاباد اعدام شدند

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

دست کم سه زندانی در ارومیه و مهاباد اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، دست کم سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه و زندان مهاباد اعدام شدند. موج جدید اعدام در سراسر ایران در حالی به راه افتاده است که همزمان مجلس شورای اسلامی به هدف کاهش استفاده از مجازات اعدام مشغول بررسی اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶، دو زندانی از محکومان جرایم “مواد مخدر” در زندان مرکزی ارومیه و یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مهاباد اعدام شدند.

هویت زندانی محکوم به قصاص که روز سوم مردادماه به سلول انفرادی منتقل شده بودند “فتاح امینی” احراز شده است.

گفتنی است که روز گذشته “فتاح امینی” و “خالد امینی” دو زندانی که نسبت برادری با یکدیگر داشته و اهل مهاباد بودند از زندان ارومیه به زندان مهاباد جهت اجرای حکم منتقل شده بودند.

خالد امینی روز گذشته به زندان ارومیه برگردانده شد ولی برادر او فتاح امینی در زندان مهاباد اعدام شد.

“داود مالدار” و “فرهاد موسی زاده” هویت دو زندانی دیگر، از محکومان جرایم مواد مخدر است که همزمان با “فتاح امینی” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s