Farzan Nayebgharib.ارسال کننده فرزان نایب غریب

🆔@Farsi_Iranwire

دختر دریای ایران بعد از 4 سال، یک رکورد دیگر زد و لوح گینس را گرفت

#استان_وایر 
«الهام سادات اصغری»، معروف به «دختر دریا» که چهار سال پیش به دلیل نداشتن لباس شنای مصوب، رکوردش در دریای مازندران از سوی مسوولان ورزشی وقت «غیرشرعی» خوانده شده بود، در نهایت با شکستن رکوردی دیگر در خلیج فارس، کرانه جنوبی ایران، امروز در تهران لوح مخصوص ثبت رکورد را از نماینده «گینس» در ایران دریافت و نام خود را به عنوان یک زن رکوردزن جهانی ثبت کرد.

به گزارش عصر اهواز، ابن خانم 36 ساله موفق شد با شکستن یک رکورد جهانی، با دستان بسته، به مدت بیش از سه ساعت در سواحل بوشهر و در آب های آزاد شنا کند.

بنابراین گزارش، شنای او با نظارت نماینده «گینس» در ایران انجام و امروز یک شنبه، طی مراسمی رسمی در تهران، لوح گینس به دختر دریا اعطا شد.

عصر ایران نوشته است این شناگر استقامتی زن، چهار سال پیش نیز در خرداد ماه 1392 مدعی شکستن رکورد گینس و شنای 18 کیلومتری «کرال سینه» در آب های دریای مازندران شده بود اما در آن هنگام شنای او به ثبت جهانی (گینس) نرسید و حواشی زیادی در این باره پدید آمد.

براساس این گزارش، الهام سادات اصغری موفق شده با دستان بسته و با لباس شنای اسلامی، مدت سه ساعت مسیری 10 کیلومتری را در سواحل بوشهر شنا کند و رکورد سابق گینس را که متعلق به یک شناگر مرد ایتالیایی به نام «پائولو کارزری» بود، بشکند.

او در مصاحبه ای با روزنامه شهروند گفته است: «قدم دکتر (حسن) روحانی برای من خیلی خوش‌یمن بوده و در آخرین روزهای دولت یازدهم موفق شدم رکوردم را در گینس ثبت کنم. „رباب شهریان“، معاون سابق امور بانوان وزارت ورزش نیز حکم مادر ورزشی مرا داشت و از زمانی که „مرضیه اکبرآبادی“ در وزارت ورزش دولت قبلی کنار رفت، شهریان کمک زیادی به من کرد. امیدوارم بتوانم در دولت بعدی دکتر روحانی قدم‌های بزرگ تری بردارم و از وزارت ورزش نیز به‌عنوان نخستین بانوی شناگر ایرانی که نامش در گینس ثبت شده، کمک بگیرم. واقعا برخی هزینه‌ها بسیار سنگین است و نمی‌توان به صورت شخصی آن ها را پرداخت کرد. امیدوارم مسوولان فدراسیون و وزارت ورزش نفراتی مثل من را درک کرده و کمک مالی و معنوی را شاهد باشیم.»

جزئیات بیشتر را در ایران وایر بخوانید:

https://iranwire.com/fa/news/bushehr/22814

ایران وایر را در تلگرام دنبال کنید:

https://t.me/Farsi_Iranwire

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s