۲۹ تیر ۱۳۹۶

۲۰۰ کارگر در دو کارخانه بیکار شدند

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

۱۰۰ کارگر کارخانه تخته باهنر ارازگل واقع در رامیان و ۱۰۰ کارگر کارخانه قند شاهرود بیکار شدند. کارخانه آرازگل که بیش از یک میلیارد تومان به کارگران خود بدهکار است تعطیل شد و کارخانه قند شاهرود بعلت مشکل تهیه مواد اولیه ۱۰۰ کارگر را بیکار کرد.

علی تقی‌پور رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان رامیان علت تعطیلی کارخانه آرازگل را مشکلات سابقه دار و  عدم مدیریت صحیح عنوان کرد. او افزود کارفرما به هر یک از کارگران ۲۰ تا ۳۰ میایون تومان بدهکار است و قصد دارد از طریق فروش وسایل تولید، کارگران را بازخرید و اخراج کند.

بهروز بای رئیس اداره کار رامیان اما گفته است: «مشکل خاصی وجود ندارد و کارگران قراردادی این شرکت با توجه به اتمام دوره قرارداد در حال تسویه حساب هستند.» رئیس اداره کار، علت تعطیلی کارخانه را عدم سوددهی و رکود بازا عنوان کرده است.

منابع خبری در باره اخراج کارگران قند شاهرود نوشتند کارخانه بدلیل مشکلات تهیه مواد اولیه تولید و شکر خام موقتا تعطیل شده و حدود ۱۰۰ کارگر قراردادی و موقت آن نیز بیکار شدند.

بنا بر خبر، ۹۳ تن از کارکنان قند شاهرود که عمدتا کارکنان با سابقه هستند برای کار در بخش‌های تعمیرات و نگهداری کارخانه یا امور دفتری، شاغل باقی مانده‌اند.


اخبار کارگری زمانه:

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

دسته بندی‌ها: اخبارایران

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: