>  اعدام یک زندانی در زندان مرکزی ارومیه

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶، یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد.

هویت این زندانی توسط هرانا “برزو شیخی” نام پدر “لطف علی”، با تحصیلات فوق لیسانس آمار و ریاضی، از بند روان درمانی دو زندان مرکزی ارومیه، احراز شده است.

این زندانی به اتهام “قتل” به قصاص محکوم شده است. آقای شیخی روز گذشته جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود.

گفته میشود آقای شیخی پیش از زندان استاد دانشگاه ارومیه بوده و در مدت دوران حبس در واحد فرهنگی “قسمت کتابخانه” زندان مرکزی ارومیه فعالیت داشته.

همزمان همچنین دست کم ۱۱ زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادیمنتقل شدند. اتهام عمده منتقل شدگان “قتل” عمد گزارش شده است.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

FacebookTwitterGoogle+

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s