دادستان کل کشور از فیلتر هفتگی حدود ۲۰ هزار سایت خبر داد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

دادستان کل کشور از فیلتر هفتگی حدود ۲۰ هزار سایت خبر داد

خبرگزاری هرانا – دادستان کل کشور در نشست خبری عصر روز گذشته خود مدعی شد هر هفته بین ۱۶ تا ۱۹ هزار سایت های خلاف دین و آنچه او “سایتهای مستهجن” خواند فیلتر می شوند. آقای منتظری از تلاش برای ارتباط با شرکت هایی که سرورهای خارج از ایران دارند و مطالبه همکاری آنان برای فیلترینگ این قبیل سایتها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام منتظری در نشست خبری عصر روز گذشته خود گفت: “هر هفته بین ۱۶ تا ۱۹ هزار مورد سایت مستهجن و خلاف دین فیلتر می‌شوند”.

او در پاسخ به این پرسش که کمیته فیلترینگ زیر نظر دادستانی اما چرا برخی کانال‌های تلگرامی هنوز فیل‌تر نشده‌اند، گفت: “کمیته مصادیق مجرمانه هر از گاهی تشکیل جلسه می‌دهد و گاهی جلسات بنا به اهمیت آنلاین و تلفنی هم دارد.

هر هفته بین ۱۶ تا ۱۹ هزار مورد سایت مستهجن و خلاف دین فیلتر می‌شوند ولی بخشی از آن‌ها از شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند و سرورشان در ایران نیست. مواردی را به وزارت ارتباطات داده‌ایم تا از آن شبکه بخواهد آن کانال‌ها و سایت‌ها را فیل‌تر کند ولی مشکلات و کوتاهی‌هایی در داخل وجود دارد”.

دادستان کل کشور ادامه داد: “نمی‌خواهیم کسی را متهم کنیم ولی نیاز به هم افزایی است. همچنین در شورای عالی فضای مجازی اخیرا آیین نامه‌ای تصویب شده که شبکه‌هایی که می‌خواهند در ایران فعال باشند باید سرورشان در ایران موجود باشد و در چارچوب مقررات ما فعالیت کنند یا آنکه آن‌ها را خواهیم بست”.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s