FarzanNayebgharib, ارسال کننده فرزان نایب غریب

خانهبلاگ

پدر شقایق شفیع: با آبروی دخترم بازی کردند

شنبه, 24 ژوئن 2017گفتگوی ورزشی

«ایرج شفیع» پدر «شقایق» سکوت یک هفته‌ای را شکست و نسبت به‌حکم فدراسیون والیبال ایران اعتراض کرد. روز ۲۵ خردادماه کمیته انضباطی فدراسیون والیبال، سه ملی‌پوش تیم زیر ۲۳ سال ایران را محروم کرد. براساس حکم فدراسیون والیبال در خردادماه سال ۹۶، «شقایق شفیع» به مدت سه سال، «نگین شیرتری» به مدت دو سال و «مونا رمضانی» به مدت یک سال از کلیه فعالیت‌های رشته ورزشی والیبال محروم شدند. اما واکنش‌ها در قبال چنین احکامی از سوی این سه والیبالیست تیم زیر ۲۳ سال ایران متفاوت بود. این سنگین‌ترین حکم تاریخ فدراسیون والیبال ایران بود

پیش‌ازاین، فقط «قاسم شیرتری»، پدر نگین (یکی از والیبالیست‌های محروم شده) به این حکم واکنش نشان داد و گفته بود: «هرکسی با توجه به تصورات خودش از نحوه اعلام فدراسیون برداشت کرد. پاسخ گوی این موضوع باید خود فدراسیون باشد که چرا این‌گونه رأی را اعلام کرد؟! نوشته‌های سایت فدراسیون ذهنیت‌های بدی را از دلیل محرومیت‌ها ایجاد کرده است. من پی گیر حواشی که برای دخترم ایجاد شده، هستم. اما این قضیه باید ثابت شود که اتهامی که به دخترم زده‌شده، برچه اساس است.»

اما حالا پدر «شقایق» هم با تسنیم گفت‌وگو کرده و از سرپرست فدراسیون والیبال انتقاد کرده است. هرچند بعید به نظر می‌رسد که اعتراض او به «محمدرضا داورزنی» سودی داشته باشد. «ایرج شفیع» به تسنیم گفته است: «از داورزنی می‌خواهم خودش را جای من بگذارد. اگر شقایق دختر او بود آیا با او همین‌طور رفتار می‌کرد؟ برایش کمیته انضباطی تشکیل می‌داد و سه سال محرومش می‌کرد؟ این محرومیت تنها در این سه سال خلاصه نمی‌شود. تأثیر این محرومیت پس از این مدت نیز وجود خواهد داشت.»

پیش از این شقایق شفیع هم به میزان گفته بود که امیدوار است فقط دلیل این محرومیت‌ها را به صورت روشن به مردم اعلام کنند. حالا پدر او منکر درخواست برای کم شدن میزان محرومیت‌ها شده. او گفته است: «من به دنبال کاهش محرومیت این حکم نیستم. به دنبال یک جواب و سند محکم از سوی فدراسیون هستم اما متأسفانه در این چند روز به پاسخی نرسیدم.»

پیش‌ازاین ادعاهایی در مورد نگارش این احکام از سوی شخص محمدرضا داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال به گوش می‌رسید. نکته قابل‌توجه، عدم دعوت از «فریبا صادقی» نایب‌رئیس بانوان فدراسیون والیبال در جلسات کمیته انضباطی بود. خانم صادقی به ایران وایر گفته بود که  از طریق سایت فدراسیون متوجه میزان محرومیت‌ها شده است. 

حالا پدر شقایق به تسنیم گفته که با انتشار این احکام، با آبروی دخترش بازی شده: «در این مدت مدام به فدراسیون مراجعه کردم با افراد مختلفی صحبت داشتم اما کسی در فدراسیون والیبال پاسخ درستی به من نمی‌دهد. حرف من این است که براساس چه سند و مدرکی چنین حکمی را به‌صورت علنی در رسانه‌ها منتشر کردند. در این حکم آمده است که به دلیل حواشی نامناسب این سه دختر محروم می‌شوند. این واژه در این مدت به اشکال مختلفی تحلیل‌شده و درواقع با آبرو و حیثیت فرزندم  بازی شد.»

پدر در دفاع از دخترش گفته که او هنوز درد مصدومیتی که در رقابت‌های تایلند برایش به وجود آمده را روی بدن خود دارد. اما فدراسیون حاضر به شنیدن حرف‌های او و دخترش نیست. ایرج شفیع در ادامه اشاره‌ای به تناقض در آرای فدراسیون والیبال داشته: «سؤالم از فدراسیون والیبال این است که آیا در تیم مردان درگیری و بحث بین بازیکنان پیش نمی‌آید؟ این‌همه درگیری لفظی و حتی فیزیکی در تیم‌های مردان رخ‌داده در کدام‌یک از آنها بازیکنان را سه سال محروم کردند؟»  

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s