تنها چند روز پس از وقوع حادثه تروریستی تهران،برخی مسئولان زندان مرکزی سنندج به ضرب وشتم زندانیان پرداخته و مبادرت به اعمال سلیقه شخصی در برخورد با زندانیان می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا این رفتارها موجب تنش شده است، این مسئولان بدون اینکه اجازه قانونی یا مسئولیتی داشته باشند زندانیانی را که گرایش‌های مذهبی دارند فارغ از اتهام و محکومیت آنها، مورد آزار قرار می دهند. 

از جمله چند زندانی با اتهام قتل که ماهیتا پرونده‌های غیرسیاسی و غیرعقیدتی دارند مورد ضرب وشتم قرار گرفته و با تنبیه و اعمال محدودیت های بی دلیل و سلیقه ای روبرو شده اند.

این مسئولان برخلاف قانون، تعدادی از زندانیان از جمله دو زندانی به نام های “ایوب قادرپناه” اهل بانه، کارمند (خبرنگار) سابق صدا وسیما بانه واقع در استان کردستان که با اتهام قتل در زندان به سر می برد و “ارشاد فتاحی” اهل بانه، دیگر زندانی متهم به قتل را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این دو زندانی در بند قرآنی یک این زندان محبوس بودند که مورد آزار و اذیت مسولان زندان قرار گرفتند و پس از مضروب شدن به بندهای شش وچهار که محل نگهداری زندانیان معتاد است، تبعید شدند. آنها همچنین از حقوق اولیه خود همچون ملاقات و تماس تلفنی محروم شده اند.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: ” در پی اعمال خشونت علیه زندانیانی با گرایش مذهبی از سوی مسولان زندان و اعتراض زندانیان به این امر، مسولان زندان در پاسخ به اعتراض آنها بیان کردند که شما تروریست هستید. در حال حاضر جو پرتنشی بر زندان سنندج حکم فرماست “

هرانا پیشتر گزارش کرد، زندانیان محبوس در زندان سنندج واقع در استان کردستان، با سومدیریت حاکم بر زندان، عدم وجود مکانیزم های نظارتی و و همینطور عدم امکان ارتباط مناسب با نهادهای قضایی خارج از زندان که بر پیگیری مطالبات حقوقی آنان تاثیر منفی می گذارد، مواجه هستند.

منبع: خبرگزاری هرانا 

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s