۱۱ خرداد ۱۳۹۶

حمایت ۱۵۶ نماینده مجلس از اقدامات ولایتی در دانشگاه آزاد

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

۱۵۶ نماینده محلس شورای اسلامی برای علی اکبر ولایتی نامه نوشته‌اند و از اقدامات او در پاکسازی نزدیکان علی اکبر هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کرده‌اند.

شبیخون به دانشگاه آزاد اسلامی: هاشمی‌زدایی یا مبارزه با فساد اقتصادی؟

خبرگزاری تسنیم نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علی اکبر ولایتی را که در یک اقدام غافلگیرانه از سوی رهبر جمهوری اسلامی به ریاست هیأت امنا و هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد، منتشر کرده‌ است. نمایندگان در فرازی از این نامه در حمایت از او نوشته‌اند:

« با عنایت به سند چشم‌انداز و اسناد بالادستی نظام، ما نمایندگان امضاکننده خواهان ادامه و استمرار رشد کیفی و ارتقای جایگاه علمی کشور در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بوده و حمایت جدی خود را از اقدامات مدبرانه شما اعلام می‌داریم.»

مهم‌ترین اقدام علی اکبر ولایتی عزل حمید میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به اتهام فساد مالی‌ست. بحث بر سر زمینی‌ست در اسلامشهر که قرار بوده به عنوان پارکینگ برای دانشگاه آزاد اسلامی به قیمت ۵۰ میلیون تومان خریده شود، اما قیمت واقعی آن ۳۰ میلیون تومان بوده است.

حمید میرزاده در واکنش به اتهام فساد مالی به او و فرزندش از علی اکبر ولایتی خواسته بود اسناد این فساد مالی را منتشر کند. ولایتی در گفت‌وگو با روزنامه کیهان گفته بود شش زونکن از اسناد فساد مالی رئیس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی را به قوه قضائیه ارجاع داده است.

حسن خمینی، عضو هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی نامه سرگشاده‌ای به رئیس جمهوری اسلامی نوشته و عزل میرزاده را غیر قانونی خوانده و خواهان دخالت حسن روحانی در این مسأله شده بود.

حمید میرزاده، رئیس برکنار شده دانشگاه آزاد اسلامی در آذر ۹۲ اعلام کرده بود که مشی دانشگاه آزاد با مشی دولت حسن روحانی یکسان است. محمد نوریان که اکنون به جای او سرپرستی دانشگاه آزاد را به عهده گرفته در دولت دهم یکی از مشاوران محمود احمدی‌نژاد بود.

تخمین زده شده که ارزش مالی سرمایه‌های دانشگاه آزاد، حداقل ۴۰ هزار میلیارد تومان است. علاوه بر این دانشگاه آزاد در سراسر ایران و حتی در کوچک‌ترین شهرها نیز شعبه دارد. از این نظر، دسترسی به دانشگاه آزاد مانند دسترسی به شبکه مساجد یا امام‌زاده‌هاست.

بیشتر بخوانید:

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: