۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

احتمال لغو برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراها

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

درحالی که تنها یک روز به برگزاری انتخابات در ایران باقی مانده است محمد محمودی شاه‌نشین، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از احتمال بالای لغو برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در کشور خبر داد.

محمد محمودی شاه نشین، رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

به گزارش وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، محمد محمودی شاه‌نشین، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها  ۲۸ اردیبهشت از احتمال لغو برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی در کل کشور خبر داد.

محمد محمودی شاه‌نشین گفت: «براساس بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که دستگاه‌های اخذ رای الکترونیکی سالم و قابل اعتماد در بسیاری از نقاط کشور به اندازه کافی وجود ندارد.»

به گفته رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها قرار است، طی جلسه‌ای با بررسی تمامی مدارک و گزارش‌ها در مورد لغو برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی شوراها در کشور تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.

محمد محمودی شاه‌نشین گفت: «اطمینان کامل از جوابگو بودن دستگاه‌های اخذ رای الکترونیکی تاکنون حاصل نشده و اگر به این نتیجه برسیم که این دستگاه‌ها در سایر استان‌ها همانند تهران دچار مشکل هستند، اجازه برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی را نخواهیم داد.»

به گفته محمد محمودی شاه‌نشین وزارت کشور بر خلاف توافقات اولیه به میزان کافی دستگاه‌های سالم در نظر نگرفته و بعضا برای برخی شهرها به صورت معیوب، تعداد کم یا جا به جا ارسال کرده است.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پیشتراعلام کرده بود در ۱۵۰ شهر در سراسر کشور انتخابات شورا به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و درصورت بروز خطا و مشکل در رای‌گیری الکترونیکی امکان شمارش مجدد آرا وجود دارد.

بیشتر بخوانید: در ۱۵۰ شهر ایران انتخابات شورا به صورت الکترونیک برگزار می‌شود

همچنین قاسم میرزایی‌نکو، عضو هیئت نظارت برانتخابات شوراها پیش از این گفته بود که ۱۱ هزار ۶۰۰ صندوق اخذ رأی الکترونیکی در انتخابات شوراها به کار گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۱۱ هزار و ۶۰۰ صندوق اخذ رأی الکترونیکی در انتخابات شوراها

پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان بادوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۹۹ اردیبهشت امسال برگزار  می‌شود.

درهمین زمینه:

https://www.radiozamaneh.com/261027/embed#?secret=vTNRF4ngRr

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: