۲۳ فروردین ۱۳۹۶

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

محمود احمدی‌نژاد که برای همراهی حمید  رضا بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی مهر سال گذشته تأیید کرده بود که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نهی کرده است.

خامنه‌ای در درس خارج از فقه خود گفته بود «حال مخاطب و اوضاع کشور» به‌گونه‌ای است که کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری باعث ایجاد فضای «دوقطبی» در ایران می‌شود.

محمود احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران در وزارت کشور گفته است که برای حمایت از حمید رضا بقایی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است:

«باور من این است که در شرایطی که لایق آن هستیم قرار نداریم، نیازمند وحدت و عزم برای رسیدن به جایگاه خود هستیم. علیرغم اینکه فشار گسترده‌ای به این خادم است که وارد انتخابات شوم اما من به قول اخلاقی خود پایبندم، ثبت نام من برای حمایت از بقایی است.»

رسانه‌های داخلی گزارش داده‌اند که محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که آیا برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری یک بار دیگر با خامنه‌ای مشورت کرده‌ و یا اینکه شرایط در این مدت تغییر کرده سکوت کرده و به خنده‌ای اکتفا کرده.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پنجم مهرماه سال گذشته گفته بود:

«یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم صلاح نمی‌دانیم شما در فلان قضیه شرکت کنید.»

محمود احمدی‌نژاد سپس نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی نوشت و به او اطمینان داد که از دستورش پیروی می‌کند:

« همانگونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریور ماه سال جاری (سال ۹۵)، اینجانب برنامه‌های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.»

احمدی‌نژاد سپس در ادامه این نامه تأکید کرده بود که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کند. او نوشته بود: «برنامه‌ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم.»

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: