در حاشیه اجلاس جمنا: احتمال شرکت مستقل جلیلی در انتخابات

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

در جلسه صبح امروز در مجمع عمومی جمنا که برای وحدت اصولگرایان حول یک نامزد واحد تشکیل شده است، اعلام شد سعید جلیلی یکی از نامزدهای لیست جمنا شرایط این جبهه را برای نامزدی نپذیرفته است و نامزد این جبهه نیست. ساعاتی بعد «انتخاب» نوشت او مستقلا در انتخابات شرکت خواهد کرد. اما خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از یکی از نزدیکان جلیلی نوشته او هفته آینده تصمیم خود را اعلام می‌کند.

ظاهراً سعید جلیلی و محمد حسن رحیمیان، رئیس شورای مرکزی جمنا روز گذشته با یکدیگر جلسه‌ای برگزار کرده‌اند.

انتخاب ادعا می‌کند به جزئیات این جلسه دسترسی پیدا کرده و می‌نویسد:

«در این جلسه سعید جلیلی از عزم خود برای نامزدی در انتخابات خبر داده اما در عین حال گفته نمی‌تواند شرط “جمنا” برای امضای تعهد کناره‌گیری بپذیرد. بعد از انتقال این پیام اعضای تصمیم گیر “جمنا” اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند بدون پذیرش این پیش‌شرط مهم، نام جلیلی را برای انتخابات روز پنج شنبه در لیست قرار دهند. بر همین اساس سعید جلیلی در روز رای‌گیری جزو لیست نخواهد بود و او به صورت مستقل از “جمنا” نامزد انتخابات خواهد شد.»

صبح امروز مهدی محمدی عضو شورای مرکزی جمنا در گزارش خود از روند کار این جبهه گفت با سعید جلیلی در این مدت «حداقل سه جلسه رسمی برگزار کرده و در چندین جلسه غیر رسمی هم به تفصیل با او مذاکره  شده است. ایشان در نهایت اعلام کرد خروجی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را برای خود دارای حجت نمی داند و در صورت کاندیداتوری در چارچوب مکانیسم و تصمیمات جبهه مردمی نیروهای انقلاب عمل نخواهند کرد.»

مهدی محمدی عضو شورای مرکزی جمنا نیز به «پویا» گفته است: «آقای جلیلی سازوکار جبهه را نپذیرفت، حتی امروز از ایشان به عنوان سخنران دعوت شده بود که حتی مایل نبودند به عنوان سخنران دومین مجمع جبهه مردمی نیروهای انقلاب حضور یابند، لذا از نظر ما ایشان خارج از فرایند و سازوکار جبهه مردمی قرار دارد. نظر خود ایشان هم همین است.»

ایسنا به نقل از فرد نزدیک به جلیلی افزوده است: «جلیلی اصلا از اول وارد مکانیزم جمنا نشد و اگر هم تصمیم به حضور یا عدم حضور در انتخابات بگیرد، آن تصمیم مستقل خواهد بود.»

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: