۱۷ فروردین ۱۳۹۶

کدخدایی: استعفای رئیسی از هیات نظارت پذیرفته شد

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

صبح پنجشنبه ۱۷ فروردین در مجمع عمومی دوم «جمنا» اعلام شد ابراهیم رئیسی نامزدی جمنا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفته و اعلام کرده به ساز و کار این جریان پای‌بند است. چند ساعت بعد عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد استعفای رئیسی از «هیات نظارت بر انتخابات» پذیرفته شده است. به این ترتیب مانع قانونی نامزدی رئیسی برای شرکت در انتخابات برطرف شد.

ظاهرا جلسه «هیئت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری» بطور همزمان با دومین مجمع عمومی جمنا برگزار شده است. کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان که سخنگوی این مجمع نیز هست در حالی که جلسه جمنا هنوز ادامه دارد، اعلام کرد: «در جلسه امروز  هیئت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با استعفای آیت الله رئیسی موافقت شد.»

کدخدایی پیش از این گفته بود رئیسی اگر خواهان شرکت در انتخابات است باید از هیات نظارت بر انتخابات استعفاء دهد. دو روز پیش اعلام شد رئیسی که مدت‌ها برای ورود او به صحنه انتخابات بازار گرمی می‌شد از هیات نظارت بر انتخابات استعفاء داده است. با پذیرش استعفای او از هیات نظارت مانع قانونی نامزدی او در انتخابات برطرف شد.

کدخدایی گفته است جایگزین رئیسی در هیات نظارت بعدا اعلام می شود.

به نوشته میزان، اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در جلسه  ۱۷ آذر شورای نگهبان با اتفاق آرا به این ترتیب مشخص شده بودند: احمد جنتی، محمد یزدی، محمدرضا علیزاده، محسن اسماعیلی، عباسعلی کدخدایی، سیامک ره‌پیک و ابراهیم رئیسی.


بیشتر بخوانید:

https://www.radiozamaneh.com/333638/embed#?secret=a4WQv4n1PK

https://www.radiozamaneh.com/333560/embed#?secret=F4nzk12ADj

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: