۰۶ فروردین ۱۳۹۶

ایران ۱۵ شرکت تسلیحاتی و امنیتی آمریکایی را تحریم کرد

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

ایران در اقدامی تلافی‌جویانه ۱۵ شرکت تسلیحاتی و امنیتی آمریکایی را تحریم کرد.

وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای با غیر قابل قبول خواندن اقدام اخیر دولت ایالات متحده در اعمال تحریم‌های فرامرزی یک جانبه علیه افراد و نهادهای ایرانی و غیرایرانی، مشارکت این شرکت‌ها در جنایات رژیم صهیونیستی، پشتیبانی از تروریسم و سرکوب مردم منطقه را از دلایل این تحریم دانست.

علاوه بر این وزارت خارجه جمهوری اسلامی در بیانیه خود تحریم‌های یکجانبه اخیر آمریکا علیه اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی را مغایر روح برجام دانسته است.

وزارت دارایی آمریکا روز جمعه سه فوریه/ ۱۵ بهمن بر روی سایت اینترنتی خود اعلام کرد که ۱۳ فرد و ۱۲ شرکت و مؤسسه که با برنامه موشکی ایران در ارتباط بودند مورد تحریم قرار گرفتند. این کار به دلیل آزمایش اخیر موشک بالستیک ایران صورت گرفت.

اکنون بر اساس تحریم‌های ایران علیه آمریکا، اموال شرکت‌های آمریکایی مشمول تحریم در حوزه حاکمیتی جمهوری اسلامی توقیف می‌شود و برای مسئولان و کارمندان این شرکت‌ها روادید ورود به ایران صادر نمی‌شود.

۱۴ شرکتی که ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داده تسلیحاتی و یک شرکت امنیتی است. این دسته شرکت‌ها پیشاپیش با ایران مرواده‌ تجاری نداشته‌اند.

با این حال، تحریم‌های صورت‌گرفته از نظر برخی تأثیر نمادین خواهند داشت، زیرا تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیشاپیش مراوده تجاری با این کشور را منع کرده‌بودند.

چند روز پیش نشریه سیاسی «هیل» که به پوشش اخبار کنگره، ریاست‌جمهوری و انتخابات در ایالات متحده می‌پردازد، در یادداشتی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت که تحریم‌های باقیمانده پس از برجام همچنان تحریم‌های سنگینی است. بر اساس این یادداشت، تحریم‌های آمریکا به تحریم‌های اولیه و ثانویه دسته‌بندی می‌شوند که تحریم‌های اولیه به منع مراودات شرکت‌ها و اشخاص آمریکایی با ایران مربوط است. به نوشته هیل، یک شرکت آمریکایی حتی قادر به فروختن مستقیم «یک گیره کاغذ» به جمهوری اسلامی هم نیست.


در همین زمینه

https://www.radiozamaneh.com/331580/embed#?secret=kjmabgq8ni

https://www.radiozamaneh.com/322979/embed#?secret=AegzsYGDhx

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: